0

احمد خرم از ضرورت ساماندهی آموزش مهندسان سخن گفت

ساماندهی آموزش مهندسان- وب سایت اسپیتی
بازدید 482

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان این که دولت برای آموزش های مهارتی سازمان نظام مهندسی بودجه هزار میلیاردی در نظر گرفته است گفت: عمده این آموزش‌ها باید بر مبنای پذیرش مهندسین در کارگاه‌های ساختمانی قرار بگیرد.

احمد خرم در بازدید از خانه مهندس و در دیدار با مسئول آموزش سازمان اظهار کرد: ضمن اینکه یک سری آموزش‌های سوبسیددار هم در سازمان نظام مهندسی ساختمان وجود دارد، به روز سازی دانش اعضا هم باید در مجموع درآمدزا باشد.

وی با بیان این که دولت برای آموزش های مهارتی سازمان نظام مهندسی بودجه سراسری در نظر گرفته است گفت: برای جذب این بودجه باید با اداره کل تعاون و کار و رفاه اجتماعی ارتباط بگیریم و پیشنهادات لازم را ارائه دهیم چراکه متاسفانه سازمان نظام مهندسی تاکنون از بودجه هزار میلیارد تومانی آموزش های‌ مهارتی غفلت کرده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ادامه داد: عمده آموزش‌های مهارتی باید بر مبنای پذیرش مهندسین در کارگاه‌های ساختمانی توسط مشاوران و پیمانکاران قرار بگیرد.

وی به تجربه آموزش های مهارتی در وزارت راه و ترابری سابق اشاره و عنوان کرد: در یک فراخوان از ۴ هزار مهندس بیکار ثبت نام و بین مشاورین و پیمانکاران تقسیم کردیم و بعد از طرح درس و ۶ ماه آموزش تئوری و عملی مهندسین در کارگاه‌ها، آزمون متمرکز در آموزشگاه علمی کاربردی برگزار شد.

مهندس خرم افزود: در نهایت بیشتر مهندسین آموزش دیده توسط پیمانکاران و مشاورین جذب و افراد باقیمانده هم در عرض ۲ ماه مشغول به کار شدند که این تجربه لزوم توجه جدی به آموزش های مهارتی در کارگاه‌ها را نشان می دهد.

وی در پایان تاکید کرد: برای کار گسترده و جدی در زمینه آموزش های مهارتی باید از شرکت های عضو تشکل های صنفی و تخصصی استفاده کرد و این موضوعی است که مهندسین را با کار عملی و زوایای پنهان کار آشنا خواهد کرد اما متاسفانه تا به حال از آن غفلت شده است.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر