0

ارزش۳۰ هزار میلیارد تومانی بازار محصولات سرمایشی و گرمایشی در سال

بازدید 122

ارزش بازار محصولات سرمایشی و گرمایشی

به گفته سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، ارزش بازار محصولات سرمایشی و گرمایشی و تهویه حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان در سال است.

امید قالیباف در بازدید از بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی تاسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی و تهویه مطبوع، با بیان اینکه تمام نیاز کشور به تاسیسات ساختمانی و تهویه قابلیت ساخت داخل دارد، اظهار کرد: ۶۳۳ شرکت در این حوزه با اشتغال ۶۳ هزار نفر فعال هستند که تا ۹۵ درصد نیاز کشور به تاسیسات ساختمانی و تهویه را تولید می‌کنند.

به گفته وی در حال حاضر عمق ساخت داخل صنایع برودتی و حرارتی بالای ۶۰ درصد است که این میزان در شیرآلات، لوله و اتصالات، انواع پمپ و دیگ‌های بخار تا ۱۰۰ درصد نیز می‌رسد.

سخنگوی صمت با بیان اینکه ارزش بازار محصولات سرمایشی و گرمایشی و تهویه حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان در سال است و سالانه ۲۱۸ میلیون دلار نیز جهت واردات عمدتا کمپرسور صرف می‌شود، تصریح کرد: محصولات تاسیسات ساختمانی کشور بازار صادراتی دارند و کشورهای عراق، امارات، اسپانیا، روسیه و ایتالیا از جمله بازارهای هدف این محصولات هستند.

قالیباف به‌ روز کردن استانداردها و مبارزه با قاچاق محصولاتی که تولید داخل جوابگوی نیاز بازار آن‌ها است را دو راهکار مهم در توسعه این صنایع عنوان کرد و گفت: برآوردهای وزارت صمت نشان می‌دهد با به‌روز کردن الکتروموتورها در بخش صنعت و معدن می‌توان ۵۰۰۰ مگاوات در مصرف برق صرفه جویی کرد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر