0

اقداماتی جهت افزایش طول عمر پکیج

بازدید 1642

طول عمر پکیج

هر پکیجی طول عمر تقریبا مشخصی دارد. اما این طول عمر بستگی به استفاده کننده نیز دارد. در این مقاله برای شما نکاتی در مورد طول عمر پکیج گردآوری کرده ایم تا بتوانید از حداکثر عمر دستگاه خود بهره مند شوید.

شایان ذکر است که بعضی از این نکات مربوط به سرویس کار و بعضی از این نکات باید توسط مصرف کننده رعایت شود. سرویس پکیج و رسیدگی به آن باید هر شش ماه یکبار انجام شود. زیرا یک ایراد کوچک در صورت بررسی و اصلاح نکردن تبدیل به مشکل بزرگی می شود.

برای کسب اطلاعات در مورد پکیج دیواری به مقاله “آشنایی با سیستم پکیج دیواری”  مراجعه نمایید.

برای خرید انواع پکیج به سایت اسپیتی مراجعه فرمایید.


اقداماتی جهت افزایش طول عمر پکیج

سرویس دوره ای پکیج

ابتدا فشار مدار و دمای شوفاژ توسط مانومتر و ترمومتر، بعد از برداشتن روکش پکیج و صفحه محفظه احتراق بررسی شود. در تمامی مراحل احتراق شعله و نحوه کارکرد شیرهای برقی نیز باید کنترل شوند. همچنین پروسه روشن و خاموش شدن پکیج نیز توسط ترموستات باید چک شود. سپس نحوه کار پمپ و شیر سه راهی بررسی شود. بعد از آن نیز نوبت تست الکترود یون می باشد. برای روشن و خاموش کردن مشعل، شیر دستی گاز مشعل باید بسته باشد. در آخر از سالم بودن ترموستات دود اطمینان حاصل گردد.

 

سروس دوره ای برای طول عمر پکیج باید توسط سرویسکار انجم شود

چک کردن مسیر آب گرم

در ابتدا فیلتر آب گرم مصرفی را تمیز کرده و گنجایش حرارتی پکیج بررسی شود. حداقل میزان دبی دو لیتر در دقیقه می باشد. تغییر در اندازه و میزان آب گرم با استفاده از ترموستات مربوط به آن سنجیده می شود. در آخر باید شیرهای آب مصرفی متصل به پکیج چک شود تا از درستی کار کرد آن ها اطمینان حاصل گردد

چک کردن مسیر آب گرم پکیج- وب سایت اسپیتی

پاکسازی فیلترها و تمیز کردن رسوب لوله ها

رسوب در پکیج، به علت وجود املاح و سختی بالای آب منطقه بوده و با ته نشین شدن کلسیم و سایر عناصر آب رخ می‌دهد.

یکی از مشکلات اساسی در سیستم پکیج تجمع رسوب در لوله ها و قطعات مختلف دستگاه می باشد. علت ایجاد رسوب در پکیج، وجود املاح در آب و سختی بالای آن است که به وسیله ته نشین شدن کلسیم و سایر عناصر آب اتفاق می افتد. در سرویس دوره ای رسوب زدایی و تمیز کردن فیلتر توسط سرویسکار انجام می شود. عدم سرویس دوره ای و تجمع رسوب باعث کاهش فشار آب گرم مصرفی، کم شدن دمای آب گرم و  شنیدن صدای تق تق از پکیج می شود

افزایش طول عمر پکیج- وب سایت اسپیتی

چک کردن مدار رادیاتور یا شوفاژ

در ابتدا باید شیرهای رفت و برگشت رادیاتورها بسته شوند. سپس باید آب پکیج خالی شده و فیلتر مسیر برگشت هم تمیز گردد. بعد میزان فشار اولیه منبع انبساط بررسی شود.

برای جلوگیری از تشکیل رسوب در دستگاه باید از رسوب گیرهایی مانند پلی فسفات و رسوب زدای مغناطیسی و الکتریکی استفاده شود. همچنین در هنگام استفاده از رسوب زدا باید آب ورودی به دستگاه سرد باشد.

در زمان سرویس، صافی پکیج باید چک شود. این صافی در مسیر برگشت رادیاتور به پکیج قرار گرفته است. صافی پکیج از ورود شن و ذرات ریز و درشت به پکیج جلوگیری کرده و باعث افزایش طول عمر پکیج می گردد. صافی این قطعه برنجی نباید بسیار ریز باشد که به سرعت پر شود. همچنین نباید درشت باشد که هر چیزی به راحتی از آن رد شود

افزایش طول عمر پکیج- وب سایت اسپیتی

بررسی مدار گاز

در ابتدا باید مشعل تمیز شود. سپس منیفولد را بیرون آورده و تمیز گردد. همچنین باید مسیر قرارگیری الکترود یون و جرقه زن بررسی شده و از سالم بودن آن‌ها اطمینان حاصل گردد. اکنون باید مسیر‌های گاز نیز کنترل و بررسی شود.


هوا گیری پکیج 

هواگیری پکیج یکی از مهم ترین قسمت ها در سرویس پکیج می باشد. با هواگیری، سیستم عملکرد بهتری خواهد داشت و تمامی رادیاتورها به صورت یکنواخت گرم می شوند. در بعضی از مواقع هواگیری موجب کاهش سر و صدای دستگاه می شود. همچنین خطر نشتی آب و مصرف گاز را نیز کاهش می دهد.

هواگیری سیستم از طریق رادیاتور

بررسی محور پمپ سیرکولاتور 

در صورت بسته بودن مسیر پمپاژ، آب به درستی جریان نخواهد داشت. به همین دلیل در زمان سرویس پکیج، محور پمپ حتما بررسی شود تا جریان آب سرد و گرم به درستی انجام گیرد


چک کردن دودکش

یکی از مهمترین قطعات پکیج دودکش می باشد. در صورت مسدود بودن دودکش، سنسور دود فعال شده و باعث خاموش شدن دستگاه می گردد. به همین دلیل باید هر چند وقت یکبار مسیر دودکش کنترل شود. در هنگام استفاده از پکیج های بدون فن ارتفاع دودکش مورد استفاده باید سه متر باشد و در مسیر خروجی دودکش حتما از کلاهک استفاده گردد.

برای خرید انواع پکیج به سایت اسپیتی مراجعه فرمایید.


استفاده درست از آب گرم

در زمان ضروری مثل استحمام و شستن ظروف فقط از آب گرم استفاده شود. استفاده غیر ضروری از آب گرم باعث وارد شدن فشار زیادی به دستگاه می شود. همچنین در زمان استفاده از آب باید دقت داشت که دما را طوری تنظیم شود که نیازی به ترکیب با آب سرد وجود نداشته باشد. زیرا با اینکار علاوه بر صرفه جویی در مصرف گاز، جلوی استهلاک قطعات نیز گرفته می شود.


جلوگیری از یخ زدگی پکیج

هنگامی که از پکیج در یک دوره طولانی استفاده نشود یا پکیج بیرون از خانه باشد،امکان یخ زدگی پکیج وجود دارد. دستگاه های جدید پکیج خود دارای سیستم ضد یخ زدگی اتوماتیک می باشند. برای جلوگیری از یخ زدگی پکیج روش هایی به صورت دستی نیز وجود دارد.

برای جلوگیری از یخ زدگی لوله ها می توان از نوارهای حرارتی سیلیکونی استفاده شود. روش دیگر برای جلوگیری از یخ زدگی و عدم تشکیل رسوب در دستگاه، استفاده از ضد یخ مخصوص پکیج می باشد.

در هنگام یخ زدن لوله ها می توانید از سشوار استفاده کنید

سیستم ضد گریپاژ پمپ

در بیشتر پکیج ها سیستمی به نام سیستم ضد گریپاژ پمپ موجود می باشد.عملکرداین سیستم به این شکل است که در صورت جریان نداشتن آب به مدت ۲۴ ساعت در پکیج به وسیله پمپ، آب را جاری می کند. در صورت عدم انجام این پروسه در پکیج، بعد از مدتی پمپ از کار می افتد. برای جلوگیری از ایجاد این مشکل، محور پمپ چرخیده و قطعه روغن کاری شود. در صورت کار نکردن پمپ بعد از انجام این مراحل، نیاز به تعمیرکار برای تعمیر دستگاه می باشد.

برای خرید انواع پکیج به سایت اسپیتی مراجعه فرمایید.


 

چطور برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر