0

بیمه تضمین کیفیت در سازمان نظام مهندسی راه‌اندازی می‌شود

بازدید 472

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با اشاره به جای خالی بیمه تضمین کیفیت در صنعت ساختمان‌سازی گفت: راه‌اندازی این بیمه بسیاری از مشکلات صنعت ساختمان را رفع می‌کند که هفته آینده این بیمه راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش ایسنا، احمد خرم بعدازظهر امروز  در دیدار با فعالان اقتصادی فارس با اشاره به هفت نسل صنعت ساختمان در دنیا اظهار داشت: ایران در نسل پیش از صنعتی سازی قرار دارد و در حال حاضر نیز زیر ۵ درصد ساختمان‌های کشور ما صنعتی ساز هستند.

وی با بیان اینکه میانگین جهان در صنعتی‌سازی ساختمان ۴۰ درصد است، گفت: روند صنعت ساختمان در کشور یک روند کند است و هیچ اراده‌ای در کشور جهت ایجاد تحول در زمینه صنعت ساختمان وجود ندارد.

خرم با بیان اینکه در چندسال اخیر اقدام شایسته‌ای در کشور برای استفاده از فارغ‌التحصیلان و مهارت‌افزایی آنان انجام نشده است، افزود: امسال برنامه‌های آموزشی مهارتی با شش دستگاه مرتبط برنامه‌ریزی شده تا مشکلات صنعت ساختمان کشور به حداقل برسد که  بر این اساس ۵۰۰ کارگاه مجهز در کشور و ۵ هزار مربی در حوزه آموزش مهارتی صنعت ساختمان کشور فعال می‌شوند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان اینکه جای خالی بیمه تضمین کیفیت در این زمینه محسوس است، بیان کرد: راه‌اندازی این بیمه بسیاری از مشکلات صنعت ساختمان را رفع می‌کند که هفته آینده این بیمه راه‌اندازی می‌شود.

خرم با اشاره به صدور ۳۰۰ هزار پروانه ساختمان در سال گذشته گفت: این میزان نسبت به سال‌های قبل از آن کاهش داشته درحالی که توانایی و ظرفیت ساختمان‌سازی در کشور تا سالانه بیش از یک میلیون واحد نیز وجود دارد.

جمال رازقی، رئیس اتاق بازرگانی استان فارس نیز در این دیدار  با اشاره به ظرفیت استان فارس در حوزه صنعت ساختمان گفت: نیروی انسانی متخصص در کنار فعال بودن ۹ واحد سیمان در استان فارس و ظرفیت‌های معادن سنگ و شن فرصت‌های این استان را برای رونق بیشتر صنعت ساختمان ایجاد کرده است

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر