0

تجمعات اعتراضی مهندسان سراسر کشور به ساختار شکست سال ۱۳۷۹

بازدید 587

دلیل اعتراضات مهندسان سراسر کشور

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مهندسان برای «عدم ابلاغ ساختار شکست حق‌الزحمه خدمات مهندسان ساختمان» خواستار پیگیری توقف ابلاغ ساختار شکست تعرفه نظام مهندسی توسط وزارت راه و شهرسازی شدند.

در این راستا مخاطب ثبت‌کننده این پویش در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در تشریح محور پویش ثبت شده گفت: پیامک ارسالی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به طور واضح گویای میانگین بودن درصدهای پیشنهادی است، همچنین جداول ذیل  نشان دهنده میانگین بودن درصد حق الزحمه رشته معماری و سازه خواهد بود.

این مخاطب سامانه فارس من گفت: بر اساس مطالعات مشاوره شهری ضرایب مختلفی جهت تعیین میزان حق الزحمه همه رشته های ساختمانی در نظر گرفته شده بود که از جمله ضریب ریسک ضریب، منطقه ای و بالاسری، ضریب تکرار ضریب ویژگی پروژه و ضریب نفر ساعت کار یک مهندس است، ولی متاسفانه ساختار شکست جدید، فاقد هر گونه مبنای مطالعاتی است.

وی افزود: این مسئله نشان می‌دهد استان‌های کشور در طی این چند سال بخشنامه سال ۷۹ وزیر را اجرا نکرده‌اند و علیرغم آرای متعدد دیوان عدالت اداری مبنی بر اجرای بخشنامه سال ۷۹ و تخلف محرز است.

این مخاطب در بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی به این تخلفات رسیدگی نکرده است، گفت: این ساختار شکست پیشنهادی جدید مسیر قانونی خود مبنی بر تعیین و تصویب آن در شورای مبانی قیمت گذاری را طی نکرده است.

 این ثبت کننده سوژه در پایان با طرح درخواست خود که تا لحظه انتشار گزارش پویشی با 4332 امضا در سامانه فارس من دارد، گفت: از وزیر راه و شهرسازی تقاضا داریم تا زمان تشکیل شورای مبانی قیمت گذاری و بررسی پیشنهاد شورای مرکزی بر اساس مطالعات علمی ، بخشنامه داخلی جدید به استان‌ها ابلاغ نشود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر