0

تشکیل دادن شورای انتظامی توسط سازمان نظام مهندسی

بازدید 143

دلیل تشکیل شورای انتظامی توسط سازمان نظام مهندسی

داوود دانشگر از وزارت راه و شهرسازی از تشکیل شورای انتظامی نظام مهندسی ساختمان به ریاست مسعود زریبافان خبر داد و گفت: با پیگیری معاونت مسکن و ساختمان و قائم مقام وزیر در طرح نهضت ملی و مساعدت و موافقت وزیر راه و شهرسازی، احکام اعضا در اسرع وقت صادر و ابلاغ شد.

وی افزود: پس از صدور احکام اولین جلسه آن در اسفندماه سال گذشته تشکیل که تا به حال با احتساب جلسات فروردین ماه سال جاری جمعاً سه جلسه با حضور اعضای شورای انتظامی که احکام خود را دریافت کرده بودند تشکیل شده است.

دانشگر ادامه داد: با تاکید وزیر راه و شهرسازی برای الکترونیکی کردن ساختار رسیدگی به دعاوی از ابتدا تا انتها، ابلاغ رای‌ها و در مجموع مکانیزه کردن فعالیت‌های شورای انتظامی سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان، رایزنی‌های لازم با افرادی که در ساختار قضایی سابقه اینکار را دارند انجام شده است. مقرر است تا قسمت عمده ساختار الکترونیکی شدن فعالیت‌های شورای انتظامی نظام مهندسی ساختمان حداکثر تا ۳ ماه آتی انجام شود.

عضو اصلی شورای انتظامی نظام مهندسی ساختمان تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌ انجام شده در صدد هستیم تا زمان رسیدگی به پرونده‌ها و شکایت‌ها را به حداقل زمان ممکن برسانیم.

دانشگر گفت: با سیستمی شدن فرآیند فعالیت‌های شورای انتظامی نظام مهندسی ساختمان، فرآیند ارایه شکایت‌ها، رسیدگی به دعاوی و تجدیدنظرها تسریع خواهد شد و با این روش قادر هستیم تا تعداد تخلفات تکرار شده، مهندسان متخلف، مهندسان خوش‌نام، رای‌های له و علیه را در زمان کوتاه‌تری بررسی و تحلیل کنیم.

وی افزود: با سیستمی و الکترونیکی شدن فرآیند فعالیت‌های شورای انتظامی، در نحوه رسیدگی، تایید صلاحیت‌ها و روند انتخابات نظام مهندسی آتی تسریع ایجاد خواهد شد.

مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد: با تشکیل شورای انتظامی و الکترونیکی شدن فرآیندها، نظارت عالیه وزارت راه و شهرسازی بر عملکرد سازمان‌ها تقویت می‌شود.

شورای انتظامی نظام مهندسی ساختمان متشکل ازنمایندگان وزیر راه وشهرسازی مسعود زریبافان به عنوان رییس، داوود دانشگر به عنوان نایب رییس، باقری به عنوان دبیر و نماینده قوه قضاییه و اژدی مقدم و فرج زاده ها از افراد معرفی شده از سوی شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر