0

خرم: گفت ۶۰ درصد مهندسان بدون خانه و بیکار هستند

بازدید 296

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: طی سال‌های اخیر، مدیریت نتیجه گرا را که مبنای آن مطالعه است در این سازمان حاکم کردیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین، احمد خرم، در دیدار با استاندار فارس در شیراز افزود: در سازمان نظام مهندسی در گذشته مدیریت وظیفه‌ای حاکم بود، مدیریتی که رفع تکلیفی است در حالی که در دنیا طی پنج دهه گذشته مدیریت نتیجه گرا حاکم است.
وی ادامه داد: مدیریت نتیجه گرا هر کاری را که بخواهد انجام دهد برای ان طرح و پروژه تعریف می‌کند و با مشاور قرارداد می‌بندد و انتهای قضیه را مشاور می‌گوید که با این چند گزینه به این نقاط می‌رسیم.
او اظهار داشت: الان ۱۵ طرح کلان و ۱۱۰ پروژه در کشور داریم که در حال انجام است.
خرم تصریح کرد: یکی از این پروژه‌ها بیمه تامین اجتماعی مهندسان بود که چهار هفته پیش مجلس با یک دقت نظر و با هماهنگی با تامین اجتماعی تصویب کرد.
وی گفت: در لایحه که برای تنظیم به سازمان داده شد آوریم که بیمه تامین اجتماعی مشمول کارگرانی که گواهینامه طی دوره آموزش مهارتی را از سازمان آموزش فنی و حرفه ای دریافت کرده باشند و کسانی که از وزارت راه و شهرسازی پروانه اشتغال دارند می‌شود که این به تصویب رسید.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور افزود: با این مصوبه، ۱۰۰ هزار مهندسی که در کارگاه‌ها بیمه خویش فرما داشتند الان بیمه تامین اجتماعی هفت درصدی دارند که با این  اتفاق امسال یک هزار میلیارد تومان به نفع مهندسان شد.
خرم افزود: در مقابل یک کمک هم به تامین اجتماعی کردیم و گفتیم که لیست بیمه هر کارگاه را ناظر سازمان نظام مهندسی ساختمان تایید و امضاء می کند و این مسئولیت را به عهده می‌گیرد.
وی، یکی دیگر از اقدامات انجام شده از سوی این سازمان را مبحث ۲۲ دانست و افزود: مبحث ۲۲ یک مبحث بسیار تعیین کننده و اشتغالزا است و بیش از همه مباحث اشتغال ایجاد می‌کند.
او گفت: از ابتدای تیرماه جاری، پایلوت این مبحث در تهران آغاز شد و از ابتدای مهرماه امسال در هشت استان از جمله استان فارس پایلوت استانی نیز اجرا می‌شود و ۲ ماه بعد هم عمومی می‌شود و تا پایان سال ۱۴۰۱ در کل کشور استقرار خواهد یافت.
وی افزود: این مهم تحولی را در بهره‌برداری، نگهداری و تعمیرات ایجاد می‌کند و نظم می‌دهد که استان فارس در خصوص عملیاتی شدن این مبحث فعالیت خوبی داشته است.
خرم ادامه داد: گام بعدی، عملیاتی کردن مبحث ۱۹ است که تاکنون نه در اجرا به طور کامل انجام ‌شدخ و نه بازرسی مصرف انرژی داریم و به دنبال این هستیم که از نیمه دوم امسال بازرسی انرژی هم انجام شود و عدد هشت برابری مصرف انرژی در کشور را نسبت به دنیا به چهار برابر برسانیم که در یک بازه ۲ ساله می‌توان این مصرف سنگین خانگی را به نصف رساند.

۵۰ درصد مهندسان کشور فاقد مسکن هستند

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور تصریح کرد: هم‌اینک افزون بر ۵۰ درصد مهندسان در کشور فاقد مسکن هستند و ۶۰ درصد مهندسان هم یا بیکار هستند و یا در شغل غیر مرتبط مشغول فعالیتند.
خرم افزود: برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن و تامین مسکن مهندسان نیز به کمک استاندار فارس نیاز داریم.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر