0

دانفوس در حال ساخت بزرگترین ساختمان مسکونی در جهان

بازدید 755

دانفوس در پروژه ساخت یکی از بزرگ ترین ساختمان های مسکونی پایدار جهان با مصالح ساختمانی متداول و فناوری های کارامد موجود حضور دارد.

این پروژه ، کار ساخت یک خانه چهارطبقه را به عنوان یک مرکز سنجش و آزمایش فناوری های انرژی دانفوس می بیند. هدف، رسیدن به بالاترین گواهی نامه پایداری برای یک ساختمان مسکونی با آجر و بتون است.

کارفرمای این پروژه بنیاد Bitten & Mads است که در سال ۱۹۷۱ توسط بنیان گذار دانفوس تاسیس شده است. هدف از تاسیس شرکت، بخشی از تغییر نسلی در دانفوس با هدف تقویت این مجموعه برای آینده بوده است.

ساختمان جدید دانفوس هاوس نام دارد و برای رقابت در سال ۲۰۲۳ برنامه ریزی می شود. هدف این پروژه نزدیک شدن به شرایط بدون CO2 و رسیدن به گواهی نامه پلاتینیوم DGNB – بالاترین گواهی پایداری تحت استاندارد جهانی DGNB است. تا امروز فقط ۱۲ ساختمان مسکونی در جهان توانسته اند.

به منظور تعیین توازن مناسب، دانفوس هاوس یک سیستم گرمایش مرکزی و غیرمتمرکز خواهد داشت. ساختمان همچنین گرمایش و سرمایش از کف به ترتیب از گرمایش شهری و سرمایش فاضلابی دارد. به علاوه، ساختمان یک خانه هوشمند است که همه اجزای آن با همدیگر در ارتباطند. همچنین برنامه ای برای نصب Leanheat دانفوس در نظر گرفته شده که از هوش مصنوعی ب پایش و کنترل دمای ساختمان استفاده می کند. به علاوه، دانفوس هاوس از نظر فناوری مجهز به شفت های فنی است که به روزکردن همه تاسیسات و برنامه ها را امکان پذیر می سازد.

کار ساخت این پروژه قرار است از ماه اکتبر آغاز شود.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر