0

درخواست اصلاح تعرفه و حق الزحمه مهندسان از دولت توسط رئیس سازمان نظام مهندسی

بازدید 210

درخواست رئیس سازمان نظام مهندسی

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان حمزه شکیب در جریان سفر به استان یزد و بیست و پنجمین اجلاس هیات عمومی هدف از برگزاری این اجلاس را تمرکز بر ارتقای کیفیت ساخت و ساز عنوان کرد و اظهار داشت ۵۰ درصد هزینه‌های مردم صرف تامین مسکن می‌شود. وظیفه ما هم اینست که مسکنی ایمن برای آرامش خانواده‌ها تهیه کنیم.

شکیب اصلاح تعرفه و حق الزحمه مهندسان را از دولت خواستار شد و گفت: همگان باید کمک کنند تا مهندسان، دانش خود را در ساختمان پیاده کرده و شهرداری نیز به گزارش‌های تخلف توجه داشته باشد.

وی با بیان این‌که ارائه خدمات مهندسی در قالب اجرا و نظارت را از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار سازمان نظام مهندسی ساختمان دانست افزود: طی ۲۰ سال گذشته آنجایی که نقش نظام مهندسی نادیده گرفته شده است نتوانستیم از سرمایه‌های مردمی در حوزه ساختمان بهره‌برداری صورت گیرد و در نهایت آرامش افراد تأمین نشده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور با بیان این‌که در کنار سازمان نظام مهندسی، شهرداری‌ها، وزارت کشور و مردم نقش‌کلیدی دارند و باید ایفای نقش کنند، تصریح کرد: عدم هماهنگی بین دستگاه‌ها منجر به خسارت‌های مختلفی شده است.

شکیب حوادثی نظیر متروپل و پلاسکو را نتیجه رعایت نکردن قوانین استاندارد و فنی نظام مهندسی دانست و بیان کرد: توجه ویژه به مقوله آموزش یکی از اولویت‌های جدی سازمان نظام مهندسی کشور است.

وی در خصوص مقررات ملی ساختمان، گفت: در این حوزه، کشور نیازمند تغییر و تحول اساسی است که باید با عزمی همگانی و رویکرد جدید علمی انجام شود.

هرجا تلاش بر این بوده که سازمان نظام مهندسی ساختمان به هر دلیل اعم از شرایط اقتصادی، فرهنگی و مدیریتی نادیده گرفته شود، امکان استفاده درست از سرمایه گذاری های مردم سلب شده و آرامش، امنیت و رفاه برای ساکنان تامین نشده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر