0

درخواست قاطع سازندگان مسکن از رئیسی

درخواست قاطع سازندگان مسکن از رئیسی- وب سایت اسپیتی
بازدید 580

رئیس مجمع جهانی شهرهای اسلامی با تاکید بر شیوه تجربه شده سایر کشورها در روش انتقال حق توسعه برای گسترش متوازن در شهرها، گفت: توجه به بافت فرسوده شهری با این دیدگاه، می تواند زمینه ساز تبدیل شهر به یک کارگاه بزرگ ساختمانی با تاکید بر بافت فرسوده و ایجاد ظرفیت برای احداث مسکن و تحقق ساخت چهارمیلیون واحد مسکونی در یک برنامه زمان بندی چهارساله گردد.

دکتر مسعود نصرتی  با اشاره به برگزاری نخستین جلسه از مجموعه نشست‌های «چشم‌انداز ساخت و ساز پایدار» با حضور روساء و نمایندگان کمیسیون های عمران و اقتصادی مجلس، مهندسین، انبوه سازان، انجمن ها و اتحادیه های مصالح ساختمانی و املاک، اظهار کرد: در این جلسه ضمن حمایت از برنامه رئیس جمهور در احداث ۴میلیون واحد مسکونی، خواستار رسیدگی سریع و برخورد قاطع دکتر رییسی در خصوص افزایش بی دلیل قیمت سیمان و فولاد، حاصل از محاسبات اشتباه در افزایش کاذب سهام بورسی کارخانجات تولید سیمان و عرضه بی برنامه آن در بورس و صادرات سهمیه سالانه سیمان در یک فصل کاری شدند.

رئیس مجمع جهانی شهرهای اسلامی افزود: این نشست در محل سالن اجلاس صبا برگزار و ضمن بررسی موضوعات مهم و چالشی مربوط به عملکرد گذشته و حال حوزه‌های سیاستگذار و اجرایی و همچنین دغدغه‌ها، بر پیشران بودن توسعه صنعت ساختمان در رونق تولید و ایجاد اشتغال تاکید گردید.

وی هدف از برگزاری این نشست را ایجاد هم افزایی هرچه بیشتر میان دست اندرکاران صنعت ساختمان با هدف دستیابی به راهکارهای اجرائی برای تحقق مهمترین برنامه دولت سیزدهم و سرعت بخشیدن به آن برشمرد و افزود: دولت با هدف کاهش هزینه تمام شده تولید مسکن، بایستی نقش حمایتی خود را در کنترل قیمت ایفا نموده و مانع از افزایش بی دلیل قیمت مصالح خصوصا فولاد  و سیمان در بازیهای بورس شود.

نصرتی افزود: در ابتدای جلسه موضوع نیاز کشور به مسکن و تعداد آن مورد بحث و بررسی حضار قرار گرفت که با توجه به کاهش تولید مسکن در سالهای اخیر و رشد خانوارها و فرسودگی ساختمانهای موجود، ضرورت ساخت ۴میلیون مسکن که بخشی از آن با نگاه تامین مسکن برای جوانان و اقشار آسیب پذیر خواهد بود، مورد تاکید حاضرین قرار گرفت.

نصرتی با تاکید بر شیوه تجربه شده سایر کشورها در روش انتقال حق توسعه برای گسترش متوازن در شهرها افزود: توجه به بافت فرسوده شهری با این دیدگاه، می تواند زمینه ساز تبدیل شهر به یک کارگاه بزرگ ساختمانی با تاکید بر بافت فرسوده و ایجاد ظرفیت برای احداث مسکن و تحقق ساخت چهارمیلیون واحد مسکونی در یک برنامه زمان بندی چهارساله گردد.

وی با توجه به گزارش مردادماه ۱۴۰۰ مرکز آمار ایران در خصوص میزان نقدینگی۳۴۷۶۱.۷ هزارمیلیاردریال در کشور افزود: این میزان نقدینگی نقش پیشران در تحقق این هدف را داشته و بخش مسکن می‌تواند حداقل ۳۰ درصد این نقدینگی را جذب نماید.

نصرتی با تاکید بر لزوم نگرش همه جانبه در احداث مسکن شهری گفت:  در دولت سیزدهم  می توان با تهیه طرح جامع مسکن همراه با مدل پیش بینی و ارزیابی سالانه آن جهت توجه به همه ابعاد و بخش‌های طرح جامع مسکن و بازنگری آن موجب سرعت بخشیدن به احداث مسکن پایدار خواهد شد.

وی با اشاره به تاکید حاضرین بر لزوم صنعتی سازی مسکن افزود: حرکت به سمت بهینه سازی مصرف مصالح  توسط مهندسین و مجریان و صنعتی شدن ساختمان موجب سرعت بخشیدن در ساخت و کاهش هزینه‌های آن شده و می تواند ارتقاء کیفیت و استانداردها را فراهم آورد.

نصرتی بازنگری طرح های جامع و تفصیلی را برای تشویق سرمایه گذاران با بارگذاری مناسب روی زمین و کاهش مدت زمان صدور پروانه جهت سرعت بخشیدن به ساخت و ساز، ضروری دانسته تا با توجه به نیازها و محدودیتها، این بازنگری با سرعت انجام گیرد.

بر اساس گزارش روابط عمومی مجمع جهانی شهرهای اسلامی، حاضرین در جلسه بر ادامه دار بودن این نشست ها به صورن هفتگی تا تحقق کامل هدف گذاری دولت در بخش ساختمان با حضور تمامی فعالان این بخش تاکید نمودند.

برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر