0

دستگاه نو آورانه تصفیه آب خانگی Hydraloop معرفی شد

دستگاه نو آورانه تصفیه آب خانگی Hydraloop- وب سایت اسپیتی
بازدید 399

شرکت هلندی Hydraloop که در نمایشگاه CES امسال برنده‌ی جایزه‌ی بهترین نوآوری در گروه سازگاری با محیط‌ زیست شد، سیستم بازیافت آب خانگی خود را به‌ نام دستگاه تصفیه آب خانگی Hydraloop را معرفی کرد.

آب مایه‌ی حیات و عنصری بسیار گران‌بها است؛ به‌‌ویژه اگر شما هم یکی از خوانندگان رمان علمی‌تخیلی معروف تلماسه (Dune) باشید، می‌توانید به‌خوبی بحران نبود آب را درک کنید. داستان تلماسه در آینده‌ای دور می‌گذرد، جهان مجبور شده است توانایی‌های جسمی و ذهنی انسان‌ها را با استفاده از پرورش نژاد و نیروهای مرموز ماده‌ای به‌نام اسپایس ملانژ افزایش دهد. طبق روایت نویسنده‌ی رمان، ملانژ ماده‌ای است که می‌تواند نیروهای ذهنی آدمی را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد و حتی در مواردی باعث ایجاد پیش‌آگاهی از وقایع آینده شود. ملانژ فقط در سیاره‌ی بیابانی و بسیار خشک آراکیس (Arrakis) یافت می‌شود. خشکی آراکیس به‌حدی است که مردم آن سیاره، یعنی «فِرمِن‌ها» (Fremen) برای از‌دست‌نرفتن رطوبت بدن خود مجبورند از لباس‌های مخصوصی استفاده کنند. آب در آنجا ارزشمندترین ماده به‌شمار می‌آید.

شرکت هلندی Hydraloop که در نمایشگاه CES امسال برنده‌ی جایزه‌ی بهترین نوآوری در دسته‌بندی سازگاری با محیط زیست شد، سیستم بازیافت آب خانگی خود به‌نام Hydraloop را رونمایی کرده است. دستگاه تصفیه‌ی آب خانگی Hydraloop می‌تواند ۹۵ درصد آب حمام و ۵۰ درصد آب ماشین ظرف‌شویی را تصفیه‌ کند؛ یعنی به‌کمک آن می‌توان ۸۵ درصد از آب موردنیاز برای مصارف خانگی را تأمین کرد. البته آب تصفیه‌شده آشامیدنی نیست؛ ولی می‌توان از آن برای دست‌شویی، ماشین ظرف‌شویی، استخر، آبیاری، شست‌وشوی ماشین و مصارف غیرآشامیدنی دیگر استفاده کرد.

به‌گفته‌ی شرکت Hydraloop، دستگاه تصفیه آب خانگی یادشده تقریبا ۴۵ درصد از مصرف آب و تولید فاضلاب را کاهش می‌دهد. این وسیله هیچ فیلتر یا قطعه‌ی تعویض‌شدنی ندارد و با استفاده از تکنیک‌های ته‌نشینی مقدماتی (Sedimentation)، شناورسازی (Flotation)، فرایند شناورسازی با هوای محلول، Foam Fractionation، گندزدایی با اشعه ماوراءبنفش و بیورآکتور هوازی (Aerobic Bioreactor) آب را تصفیه می‌کند.بیشتر بخوانید

دستگاه تصفیه‌ی آب Hydraloop آب تصفیه‌شده را با دمای اتاق تحویل می‌دهد که به صرفه‌جویی در مصرف انرژی منجر می‌شود. این بدان‌معنا است در مناطقی که دمای هوا کمتر است، به گرمایش آب نیازی نیست. به‌گفته‌ی شرکت سازنده، این دستگاه به‌تنهایی سالانه حداکثر ۶۰۰ کیلو‌وات‌ساعت در مصرف انرژی صرفه‌جویی خواهد کرد. همچنین، اگر قسمتی از دستگاه دچار نقص شود، به‌طور خودکار خاموش و ارسال آب تصفیه‌شده متوقف می‌شود. به‌کمک اپلیکیشن موبایل نیز می‌توان از فعالیت‌های دستگاه آگاه شد. افزون‌براین، امکان استفاده از چندین دستگاه و سری‌کردن آن‌ها با یکدیگر برای مصارف خانگی یا در هتل‌ها وجود دارد.

دستگاه تصفیه‌ی آب Hydraloop چندان ارزان نیست و چهارهزار دلار قیمت دارد. هر خانوار آمریکایی به‌طور متوسط سالانه ۸۴۰ دلار برای قبض آب پرداخت می‌کند؛ بنابراین، بازگشت این سرمایه در ازای کاهش ۴۵ درصدی هزینه‌ی قبض آب (بدون درنظرگرفتن هزینه‌ی لوله‌کشی)، حدود ۱۰ سال‌ طول خواهد کشید. باوجوداین، امکان صرفه‌جویی سالانه ۷۵ هزار لیتر آب شرب مصرفی احتمالاً برخی را برای خرید این دستگاه گران‌قیمت ترغیب خواهد کرد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر