0

دلیل نشتی و آبریزی زیر پکیج چیست؟

دلیل نشتی و آبریزی زیر پکیج چیست؟-وب سایت اسپیتی
بازدید 1568

آبریزی پکیج دیواری یکی از شایع ترین عیب های این دستگاه است. دلیل آبریزی پکیج متعدد می باشد. این دلایل در همه پکیج ها مشترک است. زیرا که تمامی پکیج ها دارای عملکرد مشابهی هستند. هنگامی که دستگاه دارای نشتی است، نشان دهنده مشکل در چرخه (سیکل) آن است. تشخیص درست علت نشتی کمک زیادی به سرویسکار می‌کند و باعث رفع سریع مشکل می شود.
در زیر با مهم ترین و اصلی ترین دلایلی که منجر به آبریزی زیر پکیج می‌شوند، آشنا می شویم.

برای خرید انواع پکیج به سایت اسپیتی مراجعه فرمایید.

برای افزایش طول عمر پکیج به مقاله “اقداماتی جهت افزایش طول عمر پکیج” مراجعه کنید.


دلایل آب دادن پکیج

نشتی آب از محل شیر پرکن

شیر پرکن پکیج وظیفه تامین کمبود فشار را به عهده دارد و میزان اندازه فشار آب خروجی را افزایش می دهد. وقتی شیر پرکن پکیج خراب شود باعث بالا رفتن سریع فشار داخلی پکیج می شود. با بالا رفتن فشار، زیر شیر پرکن ترک خورده و نشتی پکیج در این محل به بیرون دستگاه مشاهده می شود.
تعویض شیر پرکن چاره کار است. اما گاهی ممکن است این نشتی بدلیل واشر آب باشد قبل از تعویض بهتر است به این مسیله نیز دقت شود.

شیر پرکن پکیج چیست؟- وب سایت اسپیتی

خراب شدن شیر تخلیه

شیر سه بار یا شیر اطمینان پکیج برای کنترل فشار در مدار اولیه (گرمایش) استفاده می‌شود. هنگامی که فشار سیستم به فشار نهایی می رسد این شیر باز شده و خارج شدن آب، مانع افزایش فشار می‌شود. بنابراین اگر فشار پکیج بیش از میزان تنظیم شده قرار بگیرد، سبب خروج آب از شیر تخلیه می شود. میزان فشار مناسب برای پکیج بین 1.5 تا 2 می باشد. باید فشار دستگاه را چک کنید که بالاتر از 2 نباشد.
شیر اطمینان یکی از قطعات اصلی پکیج ها می باشد. آب دادن این شیر به طور غیر مستقیم باعث خراب شدن پکیج میشود. در نتیجه اگر شیر خراب شود بهتر است حتما آن را عوض کنید.


نشتی پکیج از ناحیه پمپ

پمپ سیرکولاتور پمپی است که وظیفه به گردش در آوردن آب در مدار گرمایشی را بر عهده دارد به این صورت که پمپ آب را از رادیاتورها مکش کرده و به سمت مبدل اولیه هدایت می کند. بعد از گذشت زمان و کارکرد مداوم، این قطعه استحکام و مقاومت خود را از دست می دهد. و باعث اختلال در عملکرد آن شده وپکیج دچار افت فشار می‌شود. بیشتر اوقات مشکل با تعمیر بعضی از بخش‌های پمپ رفع می‌شود.

کاربرد سیستم ضد گریپاژ پمپ چیست؟- وب سایت اسپیتی

سوراخ شدن و یا ترک خوردن یکی از مبدل ها

محفظه بالای مشعل که آب در آنجا با شعله گرم میشود را مبدل می گویند و ارتباط مستقیم با شعله مشعل دارد. پکیج ها از نظر مبدل حرارتی به دو نوع تک مبدله و دو مبدله تقسیم می شود. داغ شدن بدون دلیل آب رادیاتور در پکیج هایی تک مبدله، نشانه‌ی سوراخ بودن مبدل است. در پکیج های دو مبدله، هنگامی که مبدل سوراخ شود یا ترک بردارد، خیلی سریع آب پکیج نشت می‌کند.
در نشتی از مبدل هر چند امکان جوشکاری مبدل هست اما توصیه می شود مبدل دستگاه را تعویض کنید.

برای خرید انواع پکیج به سایت اسپیتی مراجعه فرمایید.


خرابی دیافراگم در منبع انبساط پکیج

زمانی که فشار آب درون سیستم افزایش پیدا کند آب مدار گرمایشی به صفحه دیافراگمی فشار آورده و آن را خم می کند و اجازه افزایش حجم را به سیستم می دهد. اما اگر دیافراگرم دچار نقص شود، حجم آب اضافی در پکیج نشت خواهد کرد.

منبع انبساط پکیج- وب سایت اسپیتی

عدم آب بندی صحیح اتصالات پکیج

در زمان نصب پکیج باید از افراد ماهر و متخصص کمک بگیریم. زیرا یکی از دلایل آب دادن پکیج عدم آب بندی صحیح اتصالات آن می باشد. در زمان نصب یا حتی تعمیر، اتصالات زیر دستگاه باید به دقت و با کیفیت مناسبی وصل شوند و همه اتصالات عایق بندی گردند. چرا که در بسیاری از موارد سفت کردن اتصالات و یا تعویض واشرها از نشتی پکیج جلوگیری می کند.


پوسیدگی قطعات داخلی پکیج

با توجه به این مسیله که دستگاه پکیج در تمام فصول مورد استفاده قرار می گیرد و از طرفی، آب مورد استفاده دارای سختی می باشد و به مرور روی قطعات رسوب می کند و باعث پوسیدگی و خرابی آن ها می شود.
از این رو ما سرویس دوره ای پکیج را به شما توصیه میکنیم. خصوصا در آغاز فصل زمستان سرویس پکیج را در دستور کار خود قرار دهید.


پاره شدن لوله و یا اتصالات درون دستگاه

لوله و اتصالات درون پکیج وظیفه‌ انتقال یا گردش آب در مدار یا سایر قسمت های پکیج را برعهده دارند. گاهی بدلیل رسوب گرفتن یا حتی ضربه خوردن، ترک و یا ترک هایی در بین لوله ها ایجاد می شود که باعث نشتی پکیج می شود.

در آخر به شما توصیه می‌کنیم که به سرویس و نگهداری دوره ای برای حفظ شرایط مناسب دستگاه اهمیت دهید. اگر متوجه اختلال در عملکرد پکیج شدید، جهت رفع ایراد پیش آمده، سریعا با تکنسین تماس بگیرید. چرا که بی توجهی و سهل انگاری نسبت به مشکل پیش آمده، باعث می شود مجبور به پرداخت هزینه ها بیشتر برای تعمیر باشید.

برای خرید انواع پکیج به سایت اسپیتی مراجعه فرمایید.


نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر