0

دمای مناسب پکیج در فصل سرد زمستان

بازدید 24521

دمای مناسب پکیج در سرما

پکیج یکی از پر استفاده ترین وسایل گرمایشی است. با شروع فصل سرما آن دسته از افرادی که از پکیج به عنوان سیستم گرمایشی در ساختمان خود استفاده می کنند، باید اقداماتی را برای آماده کردن پکیج در فصل زمستان انجام دهند.
اولین اقدام، سرویس دوره ای پکیج است. سرویس پکیج قبل از شروع سرما علاوه بر بالا رفتن طول عمر وسیله باعث کاهش انرژی مصرفی و هزینه ها خواهد شد.
بعد از سرویس اقدام بعدی تنظیم دمای پکیج برای سیستم گرمایشی و آب گرم مصرفی است. یعنی پکیج های منازل از حالت تابستانه به حالت زمستانه تغییر داده شود. تا علاوه بر داشتن آب گرم مصرفی، رادیاتور ها نیز گرم شوند و منزل را گرم کند.

برای خرید انواع پکیج به سایت اسپیتی مراجعه فرمایید.


نحوه عملکرد پکیج در حالت تابستانه

در حالت تابستانه دستگاه با دمای کمتری کار می‌ کند و فعالیت کمتری دارد و فقط در زمان نیاز به آبگرم مصرفی به صورت خودکار روشن می شود. وقتی یکی از شیر های آب گرما باز شود فرمان روشن شدن مشعل از طریق میکروسوئیچ به برد صادر شده، آبگرم مصرفی با بهره گیری از مبدل حرارتی ثانویه فوری فراهم سازی می شود. با بسته شدن ابگرم مصرفی بلافاصله دستگاه خاموش خواهد شد.


نحوه عملکرد پکیج در حالت زمستانه

پکیج ها در فصل زمستان معمولا دو عمل را با هم انجام می دهند. که هر دوی آن ها با گرم شدن آب انجام می شوند. یعنی علاوه بر گرم کردن آب مصرفی، رادیاتور و مدارهای گرم کننده را نیز گرم می کند.
در سیستم پکیج اولویت با آب گرم مصرفی است. با باز شدن آب گرم، آب از سنسور فشار میکروسوئیچ عبور می کند و باعث فعال شدن سنسور می شود. سپس فرمان از طریق برد به شیر سه طرفه ارسال می شود که مدار انتقال به شوفاژ، رادیاتور برای مدت کوتاه و موقتی قطع شود و آب گرم شده به مبدل حرارتی ثانویه پوسته و لوله (برای مصارف خانگی از جمله حمام، دستشویی، ظرفشویی و …) انتقال داده شود.
زمانی که شیر آب قطع ‌شود بلافاصله شیر سه طرفه آب را به سیستم های تبادل گرمایش انتقال می دهد.

برای خرید انواع پکیج به سایت اسپیتی مراجعه فرمایید.


بهترین دمای مناسب پکیج در فصل زمستان

برای افزایش طول عمر پکیج همیشه سعی کنید دمای آب مصرفی و رادیاتورها را زیر 60 درجه تنظیم کنید. چون با این کار پکیج دیگه رسوب نمی گیرد. اما در هوای خیلی سرد، بهترین دمای پکیج به منظور حفظ کارایی دستگاه و همچنین برقراری آسایش افراد ساکن در ساختمان دمای 60 درجه سانتی گراد برای آب گرم مصرفی و دمای 75 درجه سانتی گراد برای رادیاتورها می باشد.
دقت داشته باشید که پکیج دارای یک سرعت خاص برای کار کردن است و بالا بردن درجه ترموستات سبب بالا رفتن سرعت پکیج در گرم کردن محیط نمی شود. بلکه با بالا بردن درجه، عمر مفید دستگاه کاهش پیدا کرده و مصرف سوخت پکیج نیز بی دلیل زیاد خواهد شد.

برای خرید انواع پکیج به سایت اسپیتی مراجعه فرمایید.


نحوه تنظیم پکیج

روی کنترل پنل تمام مدل های پکیج از سیستمی استفاده شده است که بر اساس آن می توان میزان دمای آب گرم مصرفی و رادیاتورها را تنظیم کرد. در پکیج های آنالوگ کنترل پنل با دو ولوم و در پکیج های دیجیتال با کمک دکمه تنظیم می شود.

برای استفاده از حالت زمستانه ابتدا به سراغ پکیج خود رفته و دو ولوم مربوط به تنظیم دمای آب مصرفی و تنظیم دمای سیستم گرمایش را پیدا کنید.
بر روی درجه مربوط به تنظیم آب گرم، شکل یک دوش آب است. با چرخاندن آن در جهت عقربه های ساعت دما آب زیاد و با چرخاندن عکس، دمای آب کم می شود.
درجه دوم که شکل رادیاتور روی آن وجود دارد برای تنظیم دمای مناسب پکیج برای زمستان است. اگر این عقربه روی صفر باشد یعنی حالت زمستانی پکیج خاموش است و رادیاتورها گرم نمی شوند. با چرخاندن آن نیز در جهت عقربه های ساعت حالت زمستانه را فعال می کنیم.

در پکیج های دیجیتال، ابتدا ولوم اصلی را روی علامت برف قرار دهید. سپس ولوم تنظیم دمای رادیاتور را نیز همچون آب مصرفی روی دمای مورد نظر تنظیم کنید. در پکیج های دیجیتال با چرخاندن ولوم روی نمایشگر عدد تنظیم شده نمایش داده می شود و دقیقا میدانید دما روی چه عددی تنظیم شده است.

توجه : قبل از تغییر حالت پکیج از تابستان به زمستان از باز بودن تمام شیرهای رادیاتورها و همچنین شیرهای رفت و برگشت زیر پکیج (دسته آن موازی با شیر باشد) اطمینان حاصل کنید.

معمولا ساعت گرد برای ولوم مورد افزایش می شود

تنظیم فشار پکیج

برای این منظور ابتدا شیر پرکن را در زیر پکیج پیدا کنید. این قطعه از زیر پکیج بیرون زده (باید خم شوید تا آن را ببینید) سپس بر خلاف جهت عقربه ساعت بچرخانید و همزمان عقربه بار را نگاه کنید هر وقت روی 1.5 بار رسید آن را در جهت مخالف ببندید.

برای خرید انواع پکیج به سایت اسپیتی مراجعه فرمایید.

فشار 1/5 بار پکبج توصیه می شود

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر