0

ساخت و سازها ساماندهی می شود

ساماندهی ساخت و ساز- وب سایت اسپیتی
بازدید 630

میرزا رحیمی، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان اردبیل گفت: تهیه نقشه دوگانه برای ساختمان‌ها به یک رویه غلط در اردبیل تبدیل شده که به جد با این پدیده برخورد می‌کنیم.

ساسان میرزارحیمی، اظهار کرد: نظام مهندسی ساختمان وظیفه و رسالت خطیری را در ترویج اصول معماری و شهرسازی متناسب با پیشرفت‌ها را دارد که ما در استان با افتخار تمام در کیفی‌سازی ساختمان‌ها و رعایت مقررات ملی ساختمان تلاش و جدیت می‌کنیم.

وی تصریح کرد: برای ساماندهی نماهای ساختمانی در نشست با شهرداری اردبیل مقرر شد تا بر اساس طرح جامع و تفصیلی شهر نماهای ساختمانی بومی و متناسب با شرایط اقلیمی استان مورد توجه قرار گیرد تا از سال آینده ساماندهی در این بخش بر اساس الگوهای مناسب بومی و منطقه‌ای به انجام برسد.

ضرورت توجه به ایمنی و رعایت مباحث ۱۹ گانه در ساخت و سازها

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان اردبیل ارتقا دانش و مهارت‌آموزی فعالان صنعت ساختمان را اعم از کارگران، تکنسین‌ها و مهندسان در ابعاد مختلف یادآور شد و گفت:‌ در کنار ارتقا ایمنی و بهبود کیفی ساخت و سازها اقتصاد مهندسی نیز دیگر اصول و قواعدی است که باید به آن پایبند بوده و این مبانی را مراعات کنیم.

میرزارحیمی افزود: در ساخت و سازها در کنار توجه به ایمنی و رعایت مباحث ۱۹گانه، ‌ سعی شده تا تنوع سازه‌ای بر اساس الگوهای ارائه شده مورد توجه قرار گرفته و برای ساختمان‌های بالای ۴ طبقه نیز آزمایشگاه ژئوتکنیک نظریه خود را به صورت کامل ارائه کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ما در نظام مهندسی هم در بخش سازه و هم اسکلت ساختمان هم طراحی و معماری و فضای داخلی و هم استفاده از مهندسان مشاور در بخش برق، مکانیک، ‌ نقشه‌برداری، لوله‌کشی گاز و سایر حوزه‌ها سعی بر استفاده از نیروهای کارآمد و متخصص را داریم.

میرزارحیمی واقع شدن استان اردبیل را در گسل زلزله یادآور شد و اضافه کرد: در بالا بردن ارتقا کیفی ساخت و سازها به ویژه در ساختمان‌های بلند مرتبه‌سازی شده طراحی سازه و همچنین انجام عملیات به همت پیمانکاران و نظارت مهندسان در یک بستر مناسب انجام می‌شود.

ساماندهی ساخت و سازها در مسیر گردشگری به ویژه محور اردبیل – سرعین

وی از ساماندهی ساخت و سازها در مسیر گردشگری به ویژه محور اردبیل – سرعین خبر داد و بیان کرد: پیش از این نظام مهندسی تفاهمنامه همکاری با بنیاد مسکن و شهرک‌های صنعتی به امضا رسانده و با عقد تفاهمنامه با میراث فرهنگی سعی بر این است تا ساخت و سازها در محور گردشگری نیز ایمن شوند.

میرزارحیمی ادامه داد: اکثر ساخت و سازها در مسیر گردشگری اردبیل – سرعین از شرایط مناسبی برخوردار نیست که مقرر شد نسبت به بررسی و ارائه نظرات کارشناسی در این بخش اقدامات مؤثر انجام شود.

وی فعالیت نظام مهندسی را در هفت رشته متنوع از معماری و عمران گرفته تا ترافیک، مکانیک، نقشه‌برداری و… یادآور شد و افزود: ما اجازه نمی‌دهیم تا در ساخت و سازها تهیه نقشه‌های دوگانه و یا غیرهمگن به زیر پا گذاشتن ضوابط حوزه ساخت و ساز منجر شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان اردبیل گفت: باید همه ساخت و سازها بر اساس نقشه و طراحی جامع و کامل انجام شده و به دور از تخلفات ما شاهد فرآیند مؤثر در حوزه ساخت و ساز باشیم.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر