0

سنسور حد یا ترموستات پکیج چیست؟

سنسور حد یا ترموستات حد پکیج چیست؟- وب سایت اسپیتی
بازدید 10194

ترموستات حد یا سنسور حد به انگلیسی (Limit Switch)  نام دارد. این سنسور در مواردی که سنسور (NTC) در پکیج به هر دلیل عمل نکند فعال می شود. به این منظور که از ترکیدن و یا ذوب شدن مبدل پکیج جلوگیری نماید.

این سنسور یا ترموستات پکیج، یک کلید همیشه وصل است. زمانی که آب به دمای تقریبی بالای ۹۵ درجه برسد. این کلید گزارش افزایش دما را به برد ارسال می کند و برد دستور خاموش شدن مشعل را صادر می کند. سپس برد مشعل را خاموش می کند و پکیج خاموش می شود تا مانع از سوختن مبدل اصلی شود. بعد از آن چراغ هشدار قرمز رنگ در پکیج روشن می شود. تا زمانی که دمای آب پایین نیاید اجازه روشن شدن پکیج داده نمی شود.

برای کسب اطلاعات در مورد سایر قطعات پکیج دیواری به مقاله “معرفی قطعات پکیج دیواری و آشنایی با روش کار آنها” مراجعه نمایید.

برای خرید انواع پکیج به سایت اسپیتی مراجعه فرمایید.


سنسور حد یا ترموستات حد چگونه عمل می کند؟

سنسور حد یا ترموستات حد در واقع یک دماسنج طولی است. این قطعه به یک صفحه نصب، متصل شده است. از طریق دیوار کوره گسترش می‌یابد و صفحه به خارج از کوره متصل می گردد. پانل نصب معمولا شامل چند ترمینال است که سیم‌های کنترل کننده را برای فن و دریچه گاز پکیج دریافت می‌کنند.


سنسور حد یا ترموستات حد در کجا قرار دارد؟

ترموستات حد یا سنسور حد بر روی خروجی مبدل اصلی پکیج یا بالای محفظه احتراق قرار داده می شود. همانطور که گفته شد در صورت عمل نکردن سنسور NTC سنسور پکیج را خاموش می کند. تا از آسیب زدن به مبدل و سیستم جلوگیری شود.

روی سنسور حد یک ماده سیلیکونی قرار دارد. تا از زنگ زدگی ترموستات حد جلوگیری کند و نیز یک عایق حرارتی برای این قطعه باشد.

برای روشن شدن دوباره پکیج باید منتظر کم شدن دمای آب پکیج باشیم. بعد از کم شدن دمای آب باید دکمه استارت یا ری استارت زده شود. توصیه می شود تا قبل از عیب یابی اقدام به روشن کردن پکیج ننماید تا از خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

برای خرید انواع پکیج به سایت اسپیتی مراجعه فرمایید.


برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر