0

شناسایی ویروس کووید ۱۹ در سیستم فاضلاب شهری

کرونا در فاضلاب شهری- وب سایت اسپیتی
بازدید 463

این تحقیق برپایه کار قبلی یک تیم تحقیقاتی متشکل از پروفسور برمن همراه با ریچارد لارسون از دانشگاه MIT و مهدی نوری نژاد از دانشگاه یورک انجام شده است. ابتدا دو الگوریتم برای شناسایی محل های انتخابی در یک سیستم فاضلاب برای تست کووید ۱۹ و ردیابی آن به منشاء اصلی ایجاد شد. فاضلاب ها محیط غنی برای تشخیص حضور بالادست بیماری هستند چون بقایای ژنتیکی ویروس در مدفوع افراد آلوده حتی تا یک هفته قبل از آنکه بدانند بیمارند وجود دارد.

این کار با مدل سازی دقیق یک شبکه درختی سیستم فاضلاب شهری از لوله های یک طرفه و منهول ها و با تسریع فرایند تشخیص/ردیابی از طریق سنسورهای خودکار نصب شده در منهول های خاص که طبق یک الگوریتم ساده تر انتخاب شده بودند، انجام شد.

در این طرح، یک سنسور هر زمان که کووید ۱۹ تشخیص داده شود، یک هشدار ارسال می کند. تست دستی در چندین منهول، که آنها هم طبق الگوریتم انتخاب می شوند، انجام می شود تا اینکه منبع نهایی، که می تواند گروه کوچکی از خانه ها یا یک محله نقطه داغ باشد، مشخص شود. بعد از ان می توان با ساکنان آن منطقه تماس و از آنها ازمایش گرفت تا احتمال شیوع بیشتر کاهش یابد.

استفاده از این روش برای سیستم فاضلاب با ۲۰۰۰ منهول نشان می دهد تنها لازم است هفت سنسور در شبکه برای تشخیص و ردیابی کووید ۱۹ نصب شود.

نتایج این تحقیق نه تنها برای تشخیص کووید ۱۹ بلکه برای سایر ویروس ها مانند نوروویروس هایی که بسیار عفونی هستند به کار می رود. همچنین به دلیل تولید محصولات جانبی شیمیایی که در فاضلاب ریخته می شود، می تواند برای بررسی آزمایشگاه های ماده مخدر شیشه و تولید بمب های غیرقانونی به کار رود.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر