0

نحوه بالا بردن فشار آب پکیج

مانومتر پکیج دیواری- وب سایت اسپیتی
بازدید 904

فشار پکیج چیست؟

فشار پکیج در واقع فشار آبی است که در مدار گرمایش اندازه گیری می شود. در مدار گرمایش فشار توسط مانومتر اندازه گیری می گردد. متوسط فشار آب در این مدار باید ۱/۵ بار باشد. اگر فشار آب مدار گرمایش پایین تر از ۰/۴۵ بار باشد پکیج توسط قطعه ای به نام پرشر سوئیچ آب یا کلید حداقل فشار آب خاموش می شود. برای روشن کردن و یا تنظیم آن بر روی ۱/۵ بار باید فشار آن را بالا ببریم. بالا بردن فشار آب پکیج توسط شیر پرکن انجام می شود.


نحوه بالا بردن فشار آب در مدار گرمایش

فشار آب شهری به صورت متوسط بین ۲/۵ الی ۳ بار است و در مقابل فشار آب مدار گرمایشی در حالت نرمال باید ۱/۵ بار باشد. در نتیجه می توان با تزریق آب شهری به مدار گرمایش فشار آب این مدار را افزایش داد.

این کار توسط قطعه ای به نام شیر پرکن انجام می پذیرد. شیر پرکن در زیر پکیج تعبیه می شود. سر پلاستیکی شیر پرکن پکیج معمولا یا به رنگ آبی است یا مشکی. شیر پرکن بر خلاف عقربه های ساعت باز می شود. این شیر در جهت حرکت عقربه های ساعت بسته می شود. البته لازم به ذکر است که برخی از پکیج های دیجیتالی دارای شیر پرکن اتوماتیک هستند. این شیر پرکن ها در صورت کم شدن آب در مدار گرمایش به صورت اتوماتیک به مدار گرمایش آب اضافه می کنند. شیر پرکن تنها راه ارتباطی آب مدار گرمایش و مدار آب گرم مصرفی است.

افزایش فشار بعد از افت فشار

زمانی که پکیج افت فشار داشته باشد با چرخاندن شیر پرکن در خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت اجازه تزریق آب و در نتیجه باعث بالا بردن فشار آب پکیج در مدار گرمایش را می دهیم. در زمان باز کردن شیر پرکن باید چشم به مانومتر بدوزیم تا فشار از ۱/۵ بار بالاتر نرود. بعد از رسیدن فشار مدار گرمایش به ۱/۵ بار با حرکت شیر پرکن در جهت حرکت عقربه های ساعت شیر پرکن را می بندیم.

باید دقت کرد که شیر پرکن به صورت کامل بسته شده باشد. در غیر این صورت آب به مدار گرمایش نفوذ کرده و موجب افزایش فشار در این مدار خواهد شد. در صورت تجاوز فشار از ۳ بار شیر اطمینان پکیج عمل کرده و مقداری آب به بیرون خواهد ریخت تا از صدمه به پکیج جلوگیری شود.

برای کم کردن فشار و تنظیم آن بر روی ۱/۵ بار به مقاله “کم کردن فشار آب پکیج به صورت اصولی” مراجعه نمایید.


نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر