0

هوشمند سازی کنتورهای گاز از سال جدید

هوشمند سازی کنتورهای گاز- وب سایت اسپیتی
بازدید 571

سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد که تاکنون پایلوت‌های مختلفی برای آزمون عملکردی کنتورهای هوشمند در کشور اجرا شده که از جمله می‌توان به نصب ۵۰۰۰ کنتور برای مشترکان جزء (خانگی و تجاری) در منطقه بازار تهران اشاره کرد.

سیدجلال نورموسوی تصریح کرد: شرکت ملی گاز ایران پس از رفع ایرادهایی که از واحدهای پژوهش و فناوری و فناوری اطلاعات (آی‌تی) اعلام شد، به‌دنبال پیمانکار خواهد بود تا نصب کنتورهای هوشمند در بخش مشترکان جزء و عمده با اولویت پرمصرف‌ها را از اوایل سال ۱۴۰۱، عملیاتی کند. هزینه نصب کنتور برای افراد زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ه) و بهزیستی رایگان است و برای افراد دیگری که از طریق نهادهای حمایتی دیگر معرفی شوند، امکان پرداخت به‌صورت اقساط وجود دارد.

وی با بیان اینکه مسئولیت توزیع کنتورهای هوشمند گاز فقط حدود سه هفته است به مدیریت امور گازرسانی محول شده، افزود: تاکنون اجرای طرح هوشمندسازی کنتورهای گاز به‌صورت گسترده انجام نشده و فقط در حد پژوهش در مدیریت‌های پژوهش و آی‌تی شرکت ملی گاز ایران پیش رفته است.

سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه این مدیریت بهره‌بردار این طرح است، گفت: تاکنون کارهای بسیار خوبی در زمینه هوشمندسازی و پایش مصارف عمده مانند نیروگاه‌ها، پتروشیمی‌ها، صنایع فولاد و… انجام شده که این موضوع مطابق با تأکید صریح قانون در بند «د» تبصره ۱۵ قانون بودجه سال ۱۴۰۰، مبنی بر اولویت‌دهی بر هوشمندسازی مصارف عمده است.

نورموسوی تأکید کرد: پرداخت هزینه کنتورهای غیرهوشمند نیز با توجه به مصوبه شرکت ملی گاز، اشتراک‌پذیری کنتورهای با ظرفیت ۶ و ۱۰ مترمکعبی فقط برای افراد نیازمند با تشخیص شرکت‌های گاز استانی قابل اجراست، اما برای انبوه‌سازی و مجتمع‌سازی که امکان پرداخت تقسیطی را ندارند، مجاز نیست.

طبق اعلام وزارت نفت، بر اساس بند «د» تبصره ۱۵ قانون بودجه سال ۱۴۰۰، پرداخت اقساطی هزینه نصب کنتورهای گاز، فقط برای کنتورهای هوشمند امکان‌پذیر است که آن هم هنوز در مرحله پژوهشی قرار دارد، ضمن آنکه اقساطی بودن پرداخت هزینه نصب کنتورهای هوشمند گاز در لایحه بودجه ۱۴۰۱ نیز تکرار شده است.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر