0

پکیج چگالشی چیست و چگونه کار می کند؟

پکیج چگالشی چیست؟- وب سایت اسپیتی
بازدید 2304

پکیج چگالشی چیست؟

پکیج های چگالشی (Condensing Combi Boiler) از جدیدترین سیستم های گرمایشی هستند. دارای راندمان بالای 90 درصد بوده و از انرژی دود و گاز حاصل از احتراق بهره می برد. به همین جهت سبب کاهش آلودگی های زیست محیطی٬ همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد.

برای خرید انواع پکیج به سایت اسپیتی مراجعه فرمایید.

در پکیج های معمولی، مقداری از انرژی ورودی به دستگاه به صورت انرژی حرارتی و از طریق خروج گازهای حاصل از احتراق هدر می روند. در این سیستم با باز شدن شیرآب، شعله ی دستگاه روشن شده و در محفظه ی احتراق، گاز دی اکسید کربن و آب تولید می شود. دود بوجود آمده از دودکش نصب شده روی پکیج به محیط خارج و در هوای اطراف آزاد می شود. این گازهای گلخانه ای باعث تغییرات دمایی هوا همچنین افزایش آلاینده ها در جو زمین می شوند.

هدف از ساخت و توسعه پکیج های چگالشی، استفاده از گرمای نهان تبخیر بخار آب موجود در محصولات احتراق است.

اگرمایل به خواندن مقاله “آشنایی با سیستم پکیج دیواری” هستید. می توانید برای دسترسی به آن روی عنوان کلیک کنید.


نحوه عملکرد پکیج چگالشی

در یک پکیج معمولی با احتراق سوخت٬ گازهای داغ تولید می شود که با گذشتن از مبدل حرارتی٬ بیشتر این انرژی به آب منتقل می شود، که باعث بالا رفتن دمای آب می شود. بخار آب نیز یکی از گازهای داغ تولید شده در فرآیند احتراق است، که نتیجه ترکیب هیدروژن با اکسیژن می باشد که در دمای بالا از دودکش خارج می شود.
در چگالشی از این گرما به منظور پیش گرم کردن آب ورودی استفاده می شود و دمای گاز ها تا ۶۰ درجه سانتیگراد پایین آورده می شود که این کاهش دما سبب تبدیل بخار آب موجود به حالت مایع می گردد. به این پدیده کندانس گفته می شود. این عمل بازدهی پکیج را تا ۱۰- ۱۲% بالا می برد. پکیج هایی که از این تکنولوژی استفاده می کنند به پکیج های چگالشی یا کندانس معروف هستند.


تفاوت پکیج گرمایشی معمولی و پکیج چگالشی

پکیج چگالشی مانند پکیج گرمایشی معمولی یک مشعل دارد و تنها تفاوت آن در وجود یک مبدل حرارتی بزرگ اضافی برای تقطیر بخار آب نسبت به نوع معمولی است. همان طوری که اشاره شد٬ یکی از محصولات فرآیند احتراق، بخار آب است که از واکنش بین هیدروژن موجود در سوخت با اکسیژن هوا حاصل می گردد.
در چگالشی هنگامی که گازهای خروجی سرد گردد بخار آب موجود در آن به قطرات مایع تبدیل می گردد، این آب تقطیر شده به شدت اسیدی است و pH آن بین ۳ تا ۴ است. مشکل اسیدی بودن آب حاصل از میعان بخار آب بوسیله یک کیت خنثی کننده حل می شود و pH آب را به نزدیکی ۷ می رساند. برای حل مشکل خوردگی نیز از یک مبدل حرارتی از جنس فولاد ضد زنگ یا آلیاژهای آلومینیوم استفاده می شود. همچنین دودکش نیز باید از موادی ساخته شود که در برابر خوردگی مقاوم باشد.

برای خرید انواع پکیج به سایت اسپیتی مراجعه فرمایید.


انواع پکیج چگالشی

 • ترکیبی
 • سیستمی

پکیج چگالشی ترکیبی

این نوع از پکیج چگالشی نیازی به یک مخزن آبگرم ندارند. زمانی که آبگرم مورد نیاز است شروع به گرم کردن آب می کند. مانند زمانی که شما شیر آبگرم را باز می کنید.

همچنین به دلیل اینکه مخزن آبگرم ندارند، کوچک تر هستند و فضای کمتری را اشغال می کنند.

این نوع پکیج های چگالشی راندمان بیشتری نسبت به نوع سیستمی دارند. اما چون دارای ظرفیت کمتری می باشند برای استفاده در خانه های کوچک مناسب هستند.

پکیج چگالشی سیستمی (مخزن باز)

این نوع از پکیج چگالشی دارای یک تانک ذخیره آبگرم هستند. در خانه های بزرگتر که دارای چندین حمام و دستشویی هستند و معمولا به طور همزمان مورد استفاده قرار می گیرند مناسب می باشند.


مزیت های پکیج چگالشی

 • راندمان بالا
 • سهولت در نصب و راه اندازی
 • سیستم کنترلی پیشرفته و هوشمند
 • قابلیت تغییر ظرفیت و کنترل پذیری
 • فوق کم صدا و کاهش میزان سروصدا
 • قابلیت برنامه ریزی برای مدت زمان طولانی
 • کاهش میزان فضای اشغال شده در موتورخانه

برای خرید انواع پکیج به سایت اسپیتی مراجعه فرمایید.


نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر