0

کم کردن فشار آب پکیج به صورت اصولی

مانومتر پکیج دیواری- وب سایت اسپیتی
بازدید 597

برای کم کردن فشار آب پکیج روش های مختلفی وجود دارد. در این مقاله هم انواع آن توضیح داده شده است و هم بهترین راه حل برای این موضوع نوشته شده است.

بالا رفتن فشار پکیج چیست؟

در پکیج های گاز سوز دو مدار وجود دارد. یک مدار برای آب گرم مصرفی می باشد که به آن مدار هیدرولیک آب گرم مصرفی می گویند و یک مدار نیز برای گرم کردن ساختمان وجود دارد که به آن مدار گرمایش یا مدار گرمایشی می گویند. مدار گرمایش یک مدار بسته است که در داخل آن آب محدود و ثابتی قرار دارد. آب همیشه در حال چرخش در مسیر پکیج و رادیاتورها می باشد. فشار آب پکیج در مدار گرمایش بالا می رود و فشار این مدار توسط یک گیج به نام مانومتر که بر روی پکیج تعبیه شده است نشان داده می شود.

انواع روش پایین آوردن فشار آب پکیج

فشار پکیج باید روی ۱/۵ بار تنظیم شود و اگر این عدد از ۱/۵ بالاتر برود یعنی فشار پکیج افزایش یافته است. این عدد اگر به ۳ بار برسد توسط شیر اطمینان مقداری آب از پکیج به بیرون تخلیه شده و فشار پکیج کاهش خواهد یافت.

فشار در همه پکیج ها باید در بر روی ۱/۵ بار تنظیم شود.

اغلب مردم برای پایین آوردن فشار پکیج از پیچ هواگیری رادیاتورها یا حوله خشک کن اقدام به کم کردن فشار آن می کنند. این کار موجب پایین آمدن فشار آب پکیج می شود. اما به زمان زیادی نیازمند است و نیز با پاشش آب به اطراف امکان کثیفی خانه نیز محتمل است.

روش دیگر تخلیه آب پکیج توسط شیر تخلیه می باشد. اما همه پکیج ها شیر تخلیه ندارند. این روش نیز مثل تخلیه آب توسط شیر هواگیری رادیاتور مشکل پاشش آب به اطراف را دارد.

روش دیگر و اصولی تری برای پایین آوردن فشار آب پکیج وجود دارد که در ادامه به آن پرداخته ایم.

روش اصولی کم کردن فشار آب پکیج

ابتدا را باید خاموش کرد. سپس تمامی شیرهای زیر پکیج به جز شیر آب گرم مصرفی را باید بست. سپس یکی از شیرهای آب گرم داخل ساختمان را باید باز نمود.

شیلنگ های زیر پکیج از نوع حصیری

بعد از آن شیر پرکن پکیج را باید باز کرد. به محض باز کردن شیر پرکن عقربه مانومتر کم شدن فشار پکیج را نشان خواهد داد. در این مرحله اگر شیر پرکن بسته نشود آب داخل پکیج به صورت کامل تخلیه می شود. در واقع این روش همان روش تخلیه آب پکیج است. درصورت تخلیه کامل آب باید منتظز ماند تا مانومتر عدد صفر را نشان دهد.

در تمام پکیج ها می توانید با این روش فشار آب مدار گرمایش را که به آن به فشار پکیج یا فشار آب پکیج می گویند را کم کرد.


نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر